Cyklistická sezóna je tu! Máte už svoj nosič bicyklov?

Všetci milovníci prírody, športu, ale najmä cyklistiky, sú v týchto dňoch doslova nadšení! Sezóna bicyklovania je totiž tu. Počasie je úžasné a niet preto dôvodu, prečo nevysadnúť na bicykel a nevydať sa na spoznávanie blízkych aj vzdialenejších cyklistických trás. Patríte k týmto nadšencom aj vy? Ak sa radi vydávate aj na vzdialenejšie cyklo chodníčky, určite vám nechýbajú kvalitné nosiče na bicykle. Alebo áno?

3376Ako si vyberať nosiče na bicykle?

Vybrať si dobré nosiče bicyklov môže byť zložitejšie, ako sa zdá. No ak viete, podľa čoho si vyberať, určite nakoniec zvolíte dobre.

  • Koľko bicyklov budete prevážať?

V prvom rade si položte túto otázku. Potrebujete svojim autom prevážať len jeden bicykel? Alebo sa vydávate na cyklo túry s celou rodinou? V tom prípade si určite zvoľte nosiče na bicykle s kapacitou aspoň štyroch bicyklov. Prípadne si k svojmu nosiču na bicykle dokúpte prídavný rozširujúci nadstavec, ktorý v niektorých prípadoch dokáže rozšíriť kapacitu nosičov bicyklov až o dva bicykle. Dobrý predajca vám v tejto oblasti určite bude vedieť poradiť.

  • Nosič na strechu alebo nosiče na bicykle na ťažné zariadenie?

Ak by ste si mali vybrať, radšej by ste svoj bicykel skladali zo strechy alebo pohodlne vytiahli z nosiča na ťažnom zariadení? Predpokladám, že je to veľmi jednoduchá otázka. Aj keď sú nosiče na strechu iste veľmi kvalitné, čo sa týka pohodlia, jednoznačne vyhrávajú nosiče na bicykle na ťažné zariadenie. Tie sa veľmi ľahko ovládajú. Niektoré sú navyše vybavené systémom „iba klik“, vďaka ktorému je manipulácia s nosičom naozaj veľmi jednoduchá. Pohodlie nadovšetko!

  • Nezabudnite na doplnkové funkcie!

Úlohou nosičov bicyklov nie je len bicykel bezpečne prevážať. Takýto nosič by mal byť pre bicykle bezpečný aj vtedy, ak vozidlo stojí. Napríklad si na ceste urobíte zastávku a vyberiete sa na kávičku. Samozrejme, určite nebudete sedieť pri vozidle a dávať pozor, aby vám bicykle niekto neukradol. Preto si vyberajte nosiče, ktoré sú uzamykateľné k ťažnému zariadeniu. Ale tiež také, ktoré majú funkciu uzamykania bicyklov! Tak si môžete byť istí, že vaše bicykle sú vždy v bezpečí.

Z hľadiska bezpečnosti je dôležité aj to, aby boli nosiče na bicykle vybavené aj osvetlením. Do auta si tiež nezabudnite pre každý prípad prihodiť náhradné lacné pneumatiky a pršiplášte, aby vás ani počasie neprekvapilo. A môžete sa bezpečne a pohodlne vybrať na rodinnú cyklo túru!

 

Autorské právo: deklofenak / 123RF Reklamní fotografie