Čo si treba všímať pri výbere strešných boxov?

Výber strešných boxov nemusí byť až taký náročný, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Existuje pár faktorov, ktoré si však hneď na začiatku treba všimnúť. Len vďaka tomu, sa vyhnete sklamaniu z výberu nesprávneho boxu, s ktorým by ste mohli byť potom nespokojní.

Značka

Veľa ľudí dnes zastáva názor,  že značka je len nejaká čerešnička na torte , vďaka ktorej chce výrobca ponúknuť do pozornosti skôr značku, ako samotnú kvalitu. To však nie je vždy pravidlom.  Často krát v sebe práve značka skrýva istotu, že produkt bude kvalitný a zákazník s ním bude spokojný.

Strešné boxy vybraných značiek, sú jednoducho kvalitné od základov a zákazník si pri ich výbere môže byť istý tým, že mu budú slúžiť po dlhé obdobie. Medzi top strešné boxy patria napríklad strešné boxy značky Thule zameranej na širokú škálu strešných boxov vysokej kvality. Také sú aj tie od značky Yakima, Packline alebo Northline.

strešné boxy 1

Materiál

Materiál strešných boxov , by mal byť predovšetkým odolný. Kvalitné strešné boxy sú odolné voči slnečnému žiareniu,  ale aj silnému nárazovému vetru a meteliciam, ktoré by vás počas cesty mohli zastihnúť.

Dobrým materiálom je ABS plast. Ak je box navyše vystužený oceľovými výstužami a vložkami na dne a veku, stáva sa ešte pevnejším.

strešné boxy 2

Rýchloupínací systém

Takýto systém nie je nikdy na škodu. Poslúži najmä tým, ktorí sa nechcú zdržiavať pri zaisťovaní boxu. Strešný box môžete vďaka tomuto systému uchytiť a uistiť expresne rýchlo. Takým je aj strešný box Yakima Skybox Pro i18.

strešné boxy 3

Jednoduchá manipulácia

Ak preferujete jednoduchosť použitia, dobrým pomocníkom, by vám mohol byť strešný box Packline NX 215.  Má nižšiu spodnú hranu, vďaka ktorej je manipulácia s batožinou jednoduchšia a otváranie zozadu systémom List- Off umožňuje ľahký prístup k samotnému boxu.

Objem

Dôležité je všímať si takisto rozmery a samotný objem boxu. Práve od toho sa väčšinou odvíja aj cena. Na trhu dnes nájdete strešné boxy objemovo prispôsobené bežnému použitiu takisto ako aj boxy s veľkým objemom ,  ktoré sú robustnejšie.